În cadrul Clubului „Photo Voice”, elevii pasionați de fotografie au realizat o primă expoziţie cu tema „Orașul meu și oamenii lui”, activitate în cadrul proiectului A Matter of Choices.
Talentații fotografi, după ce au primit unele sfaturi pentru realizarea fotografiilor, au colindat orașul, surprinzând aspecte ale vieții cotidiene a botoșănenilor, mai mici sau mai mari, precum și clădiri importante din oraș, privite din unghiuri și lumini diferite.
- Prezentare ppt …
- …în cadrul şedinţei clubului
- Exersăm în clasă, apoi pe teren
- Prima expoziţie este amplasată pe holul dintre etajul I şi II, pe unde au acces elevii spre sălile de clasă…
- …dar şi la etajul al II-lea, la intrarea elevilor
- Expoziţia dintre etaje, la intrarea elevilor
- Expoziţia de la etajul al II-lea
- Doamna profesoară și tinerii fotografi
- Inconfundabilul Teo din 11i
Elevii coordonați de doamna profesoară Violeta Nanu, în cadrul ședințelor clubului, au ales cele mai frumoase fotografii, unele au fost prelucrate în Paint.NET sau a fost modificată stralucirea sau contrastul, pentru ca fotografiile să fie foarte reuşite.
FOTOGRAFII REALIZATE DE MEMBRII CLUBULUI:





























































